Zenetörténeti – néprajzi verseny

2017. novemberében zenetörténeti – néprajzi versenyt hirdettünk a Karácsony ünnepéhez fűződő néphagyományok felelevenítése céljából.

A következő témákban lehetett készíteni pályázatokat:

  • Karácsonyi pásztorjáték
  • Betlehem
  • Luca napja

A tanulóknak anyagot kellett gyűjteniük az általuk kiválasztott népszokással kapcsolatosan és kézzel írott fogalmazást kellett készíteniük. Tetszőleges technikákat alkalmazhattak a díszítéshez. Készíthettek plakátot, könyvecskéket illetve maketteket is.

169 pályázat készült, amelyek legszebbjeiből kiállítást rendeztünk az iskola aulájában.
A pályázatokat Fancsaliné Gere Zsuzsanna, Virág Nikoletta, Vadasné Garamvölgyi Tímea és Czékmán Dóra zsűrizte.

Az eredményhirdetésre december 21-én került sor az iskolai karácsonyi ünnepségen.

Eredmények:

Osztály szinten legjobb teljesítményt nyújtott a 3.b osztály, akik gyönyörű Betlehem makettet, karácsonyi plakátokat, valamint egyéni fogalmazásokat és rajzokat készítettek a Luca napról.

Best kategóriában azokat a tanulókat jutalmaztuk, akik könyv alakban készítették el fogalmazásukat és olyan színvonalas teljesítményt nyújtottak, hogy egyaránt első helyezetteknek minősültek.

Andris Fanni 5.c
Badak Ferenc 5.c
Poczók Liliána 5.c
Németh Krisztina Vivien 7.d
Goga Lóránt 6.a
Veszely Emma 5.f
Ősz Bernadett 6.c
Badak Eszter 6.a
Szabó Lili 5.c
Marti Alexa 5.f
Poós Benedek 5.a
Poós Lili Fanni 5.a
Szabó Luca 6.f

A felső tagozat eredményei plakát kategóriában:

I. helyezett: Brückner Gábor, 6.f
II. helyezett: Kósa Zsolt, 8.d
II. helyezett: Puskás László, 6.c
III. helyezett: Üveges Dóra, 8.b

Legkreatívabb plakát: Sulyok Ádám, 7.d
különdíj: Matos Márk 6.a

Az alsó tagozat eredményei plakát kategóriában:

I. helyezett: Kiss Koppány, 3.b
II. helyezett: Csernyicki Luca, 3.b
III. helyezett: Ballók Csenge, 3.f
különdíj: Pap Natalie, 3.b, Árvai Pállfy Emma, 3.b, Rátkai Anna, 3.b

Egyéni makett kategória:

I. helyezett: Érsek Anna, 5.a
II. helyezett: Mitykó Ágnes, 5.a
III. helyezett: Kalmár Levente, 5.a
III. helyezett: Balázs Bence, 5.f
különdíj: Baranyai Lilla 3.b, Langer Ábel 5.f

Minden nyertesnek szívből gratulálunk!