Fájdalommal tudatjuk, hogy iskolánk egykori tanára, Somogyi György 2022.01.04-én elhunyt. Városunk méltán elismert, Munkácsy- díjas festőművésze, 1991-től a József Attila Általános Iskola rajz tanára. Iskolánk és városunk képzőművészeti életéért végzett munkája felbecsülhetetlen.

 

Somogyi György Karcagon született, 1946. október 20-án. Tizenhárom éves korában édesapja elvitte őt a munkahelyi képzőművész szakkörbe, ahol megismerkedett Kocsis László festőművésszel, aki később felfedezője és tanítója, majd mestere, példaképe és jó barátja lett. A szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskola növendéke 1969-1973 között, rajztanári szakon végzett. Diplomát a Magyar Képzőművészeti Főiskolán szerzett, ahová 1981-1984 között járt. A valóságos élményt csaknem a tiszta absztrakcióig írja át. Szemléletmódja a Kállai Ernő által preferált bioromantika elméletéhez áll közel.