Kreisz Cecília német szépkiejtési verseny
 
A “Lehetsz Te is áldás” Alapítvány támogatásával rendezte meg Taksonyban a Taksony Vezér Német Nemzetiségi Általános Iskola a Kreisz Cecília kistérségi német szépkiejtési versenyt. Pletyák Amira Kitti 8.e, Erdei Lilla 7.b, Solymosi Dalma 7.b, Lovász Csenge 7.b, Kovács Eszter 6.g, Kovács Réka 6.b , Orosz Julianna 6.c és Pletyák Lotti 6.c osztályos tanulók képviselték iskolánkat. A gyerekek a felkészülést komolyan vették, szabadon választott szövegeiket gyakorolták ügyesen, az ott kapott feladatban is helyt álltak.  Mindenki nyertesnek érezte magát a barátságos hangulat, a vendéglátás és az élvezetes műsor miatt. A nemzetiségi iskolákban tanulókkal persze nem tudjuk felvenni a versenyt, de jó tapasztalatszerzés volt, és a szervezők odaadása és gyerekközpontúsága miatt életre szóló emlék marad diákjainkban. A 7 iskolából érkező 60 résztvevő gyermek között kategóriánként 4 helyezést osztottak ki, Kovács Réka különdíjat kapott. Neki külön is gratulálunk!
 
a némettanárok