A Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny

Február 14- én szerveztük meg a Teleki Pál Kárpát- medencei Földrajz- Földtan Verseny iskolai fordulóját. Célunk a földrajzi- és földtani ismeretek, készségek fejlesztése a 7.-8. évfolyamos diákok körében. . A verseny feladatai nem könnyűek. Általában különböző témákat fednek le: például a Kárpát-medence földrajzi jellemzőit, a Föld geológiai folyamatait, a víz- és talajvédelem témakörét stb. Az iskolai fordulóban 18 tanuló mérte össze tudását, de csak a legjobb eredményt elért diák juthat tovább a vármegyei versenyre. A legjobb eredményt elért tanulók oklevelet kaptak:

  1. helyezett: Zárraga- Puha Pablo 7.b
  2. helyezett: Takács Gábor 7.a
  3. helyezett: Kiss Ákos 7.e

Gratulálunk diákjainknak! Szurkolunk Zárraga- Puha Pablonak, aki továbbjutóként, Budaörsön képviseli iskolánkat március 22-én!